Keresendő készítmény:

Felhasználónév:

Jelszó:


Üres !





OGYEI

OGYEI

DEEP RELIEF GÉL - 50G

Fogy.ár:  Csak belépés után látható!
Raktáron

Vásárláshoz be kell lépnie!


 EP kártyára is eladható 


Hatóanyag:
ibuprofen

ATC kód:
M02AA13

Forgalmazó:
Mentholatum Co, UK

Törzskönyvi száma:
OGYI-T-08691/03


Betegtájékoztató

Betegtájékoztató
Deep
Relief gél
Mielőtt elkezdené gyógyszerét alkalmazni, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót.
E recept nélkül kapható gyógyszerrel
Ön enyhe, múló panaszokat kezelhet orvosi felügyelet nélkül.
Az optimális hatás érdekében azonban, elengedhetetlen e gyógyszer körültekintő, szakszerű alkalmazása. -
Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet. -
További kérdéseivel forduljon gyógyszerészéhez. -
Sürgősen keresse fel orvosát, ha tünetei 14 napon belül nem enyhülnek vagy éppen súlyosbodnak.
Milyen hatóanyagot és segédanyagokat tartalmaz a készítmény?
Hatóanyag: 0,05 g ibuprofenum, ill. 0,03 g levomentholum 1 g gélben.
Segédanyagok: karbomer (karbopol 980), di-isopropanol-amin, propilén-glikol, alkohol 96 % (denaturált), tisztított víz.
Milyen adatokkal igazolták a gyógyszer hatásosságát?
A
Deep
Relief a bőr felszínén, helyileg alkalmazható gél, ami az ibuprofen és a levomenthol kettős hatását kifejtve azonnal és hosszantartón csillapítja az ízületi és izomfájdalmakat.
Az ibuprofen nemszteroid gyulladásgátló szer, ami fájdalomcsillapító hatással is rendelkezik.
Helyileg alkalmazva a prosztaglandin-szintézis gátlása útján közvetlenül a gyulladt szövetekben fejti ki.
Az ibuprofen jól szívódik fel a bőrön keresztül, így az alkalmazott területek alatti lágy szövetekben, ízületben és az ízületi folyadékban gyorsan terápiás koncentrációt ér el.
Az egyidejűleg kialakult plazmakoncentráció alacsony marad, ezért általános mellékhatás nem várható (túlérzékenységi reakciótól eltekintve).
A levomenthol azonnal fejti ki fájdalomcsillapító és hűsítő érzetet keltő hatását.
A gyógyszer hatékonyságát több klinikai vizsgálat bizonyítja.
Mikor ajánlott a készítmény alkalmazása?
Ízületi fájdalmak, izomhúzódások és fájdalmak, ficam, rándulás és/vagy izomhúzódás következtében kialakult duzzanat, hátfájás és neuralgia helyi, illetve kiegészítő kezelésére ajánlott.
Nem súlyos ízületi megbetegedések tüneti kezelésére is alkalmazható.
Mikor nem szabad a készítményt alkalmazni?
A gyógyszer összetevőivel szembeni, valamint szalicilát vagy egyéb nonszteroid antireumatikum iránti túlérzékenység esetén a készítményt nem szabad alkalmazni.
Asztma, allergiás orrfolyás (rhinitis), csalánkiütés, terhesség és szoptatás, illetve 12 éves kor alatt nem alkalmazható.
Mit kell tudni az alkalmazás megkezdése előtt?
Csak külsőleg alkalmazható!
Sérült bőrfelületen, nyálkahártyán, arcon, szem környékén, ajkakon nem alkalmazható!
Ha véletlenül az előbb említett területek valamelyikére került alkalmazás során, bő hideg vízzel mossa le a területet!
Kötés alatt ne alkalmazza!
Alaposan mosson kezet alkalmazás után! (kivéve, ha kezét kezeli).
Alkalmazhatják-e a készítményt gyermekek?
A készítmény alkalmazása 12 éves kortól ajánlott.
Alkalmazható-e a készítmény más gyógyszerekkel?
Nemszteroid gyulladáscsökkentők és a vérnyomáscsökkentő gyógyszerek közötti kölcsönhatás kialakulásának esélye a helyi alkalmazás miatt rendkívül alacsony.
Mit kell megfontolni terhesség és szoptatás ideje alatt?
Terhesség és szoptatás ideje alatt a készítmény alkalmazása ellenjavallt.
Hogyan és mikor kell a készítményt alkalmazni?
Vékony réteget kenjen a kezelendő területre, és addig masszírozza, amíg a gél fel nem szívódik.
Naponta legfeljebb 3-szor alkalmazható.
A kezelést 4 órán belül ne ismételje meg.
Az ajánlott dózist tartsa be!
Mi a készítmény ajánlott adagja?
A 15 g-os kiszerelés egyszeri adagja 4-10 cm-es gélcsík.
A 30, ill. 50, ill. 100 g-os kiszerelés egyszeri adagja 1-4 cm-es gélcsík.
Milyen nem kívánt hatást válthat ki a készítmény?
Általában nem fordulnak elő.
Amennyiben bőrkiütés jelentkezik, a készítmény használatát fel kell függeszteni.
Mire kell még ügyelni a készítmény alkalmazása során?
A figyelmeztetések, illetve az alkalmazási előírás betartásával a készítmény hosszabb távon biztonságosan alkalmazható.
Hogyan kell tárolni a készítményt? 25 °C alatt tartandó.
A gyógyszert csak a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni
A gyógyszert gyermekek elől gondosan el kell zárni.
A forgalombahozatali engedély jogosultja:
Deco
Kft.
Gyártó:
The
Mentholatum
Company
Limited OGYI-T-8691/01-04
Betegtájékoztató OGYI-eng. száma: 19.205/40/2002


Libero Comfort 3 5-9kg  62X
    Eredeti ár:
4719,- Ft
Akciós ár:
3499,- Ft
db
Aqua Maris Strong orrspray 1x  30ML
    Eredeti ár:
2237,- Ft
Akciós ár:
1999,- Ft
db
RUBOPHEN THERMO 650MG/10MG GRAN BELS OLDHOZ  12X
    Eredeti ár:
2249,- Ft
Akciós ár:
1999,- Ft
db
EXODERIL 10MG/G KRÉM  1X15G
    Eredeti ár:
2247,- Ft
Akciós ár:
1999,- Ft
db
Minden jog fenntartva! - © 2007-2016                                                 Készítette: Karagity Endre                                                 Adatok frissítve: 2019.08.21. 17:09:12